Sídlo firmy:

TURBOSOLAR, s.r.o.
K Pernštejnu 625
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
tel.: +(420)773 099 859

Pobočka:

TURBOSOLAR
Gajdošova 7
615 00 Brno - Židenice
tel.: +(420)533 432 332

IČO: 286 22 910
DIČ: CZ 286 22 910
www.heliostar.cz
heliostar@heliostar.cz

Ochranná známka
HELIOSTAR

Teplovzdušné vytápění


Důsledkem každoročního zdražování paliv a energie, je i ten fakt, že se stále více rodinných domů a bytů zatepluje, mění se okna, dveře, montují se parotěsné zábrany, atp. Na jedné straně je to dobré, protože se zabraňuje úniku tepla z domu a bytu, na straně druhé vznikají problémy. Domy přestávají "dýchat", je tam špatná výměna vzduchu, vlhnou stěny, vznikají plísně,... Lidé začínají žít jak v akváriu.
Aby se těmto problémům zabránilo, byly vyvinuty větrací a rekuperační jednotky vhodné pro použití v RD a bytech a mnoho systémů teplovzdušného vytápění.

Systém teplovzdušného vytápění a větrání, respektující nejnovější poznatky v oblasti úspor energií a vnitřního mikroklimatu, si nachází stále více příznivců nejen mezi stavebníky, ale i mezi architekty, projektanty a vůbec všemi zastánci tzv. zdravého a na energii nenáročného bydlení.

Jak tyto jednotky pracují? Rekuperace, neboli zpětné získávání tepla je děj, při němž se přiváděný vzduch do budovy předehřívá teplým odpadním vzduchem. Teplý vzduch není tedy bez užitku odveden otevřeným oknem ven, ale v rekuperačním výměníku odevzdá většinu svého tepla přiváděnému vzduchu. Rekuperační výměníky tepla se nejčastěji osazují přímo do větracích jednotek. Rekuperaci je tak možno využít prakticky ve všech typech objektů při hygienicky nutném větrání - a to od bytů a rodinných domů, přes občanské stavby, bazény až po průmyslové stavby.Rekuperační jednotky se osazují v tzv. technických místnostech, ale můžou být osazené v chodbě, na stropu, zakryty sádrokartonem apod. Z rekuperační jednotky jsou taženy hadicové rozvody nebo kanály v podlaze do jednotlivých obytných místností, do kterých je přes tyto rozvody pouštěn čerstvý ohřátý vzduch.Odsávání použitého vzduchu je samostatné z prostorů kuchyně, WC, koupelny, šatny, bazénu, ... a centrální z obytných prostorů. Rekuperační výměníky lze využít i v klimatizovaných objektech - zde dochází v letních měsících k "rekuperaci chladu" - přiváděný teplý vzduch je ochlazován odváděným, klimatizací vychlazeným vzduchem.

V ČR má tento systém rekuperace a ohřevu vzduchu nejpropracovanější firma ATREA. Tyto rekuperační jednotky patří mezi světovou špičku.Firma TURBOSOLAR již několik let spolupracuje s firmou Atrea v oblasti teplovzdušného vytápění a chlazení RD a bytů. Za tuto dobu jsme namontovali desítky rekuperací nejen v ČR ale i v zahraničí.

Kromě montáže rekuperačních jednotek zabezpečujeme i vypracování projektové dokumentace na topení a větrání RD a bytů.Uvedené rekuperační jednotky jsou přímo nutností u nizkoenergetických a pasívních domů. Ve spolupráci s kvalitním solárním systémem dokáží ušetřit veliké množství nákladů na topení. Uvedu ještě jednu velkou výhodu rekuperace a to je to, že v případě že máte v RD krb, rekuperace Vám dokáže rozvést teplo z krbu do celého domu.

Teplovzdušné vytápění - rozsáhlý článek ke stažení ZDE.

V případě dotazů nás můžete kontaktovat telefonicky, mailem, nebo osobně na naší adrese.


Kontakt | O webu heliostar.cz | E-mail | Pagerank | Výměna odkazů  | webdesign

© 2010 TURBOSOLAR, s.r.o. - www.heliostar.cz, všechna práva vyhrazena