Sídlo firmy:

TURBOSOLAR, s.r.o.
K Pernštejnu 625
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
tel.: +(420)773 099 859

Pobočka:

TURBOSOLAR
Gajdošova 7
615 00 Brno - Židenice
tel.: +(420)533 432 332

IČO: 286 22 910
DIČ: CZ 286 22 910
www.heliostar.cz
heliostar@heliostar.cz

Ochranná známka
HELIOSTAR

Technologie JETFAN


Firma Turbosolar, s.r.o. je zástupcem australské firmy New Fluid, která je světovým leaderem a inovátorem v oboru ventilátorů a čerpadlových jednotek.


Firma New Fluid představila nedávno svou revoluční novinku - pohonnou jednotku JetFan.

Čerpadla New Fluid jsou nejnovějším technologickým pokrokem ve své kategorii. Až z Austrálie k nám přichází toto převratné řešení na poli čerpání kapalin a plynů. Jednoduchá koncepce, přjatelná cena a hlavně skvělé parametry utvářejí z JETFAN opravdového "Žraloka od pobřeží Queensland".

Sir Jack Brabham, nositel Řádu britského impéria (OBE) je znám hlavně naší motoristické veřejnosti jak bývalý fenomenální jezdec Formule 1 se třemi mistrovskými tituly z let 1959, 1960 a 1966. Jako majitel a hlavní konstruktér své pozdější závodní stáje BRABHAM se dokonce stal jako jediný jezdec v historii Formule 1 mistrem světa ve svém vlastním stroji BRABHAM v roce 1966. Po svém odchodu ze závodního seriálu (1970) se začal na svém ranči zajímat, mimo jiné, o další zlepšení motorů (Engine Developments Ltd.) a tak není bez zajímavosti, že ze spolupráce mezi Brabhamem a New Fluid Technology vznikl 12 voltový automobilový výtlačný ventilátor (viz obrázek) jenž svými parametry po provedení testů firmou Honda přesvědčil o své vyjímečnosti i nejstaršího žijícího mistra světa Formule 1.

 

Výroba na jižní polokouli již úspěšně běží a stále se rozšiřující použití JETFAN v mnoha sofistikovaných odvětvích (výroba PC, automobilový průmysl, ventilační jednotky, vysoušeče, bazénová čerpadla atd..) dává tušit i razantní nástup na naší severní polokouli. Další text již osvětlí ve větším detailu technické parametry určený nejen technikům a dalším zájemcům. New Fluid - Jetfan technology - http://www.newfluidtechnology.com.au/


   klikněte pro zvětšení na následující obrázek (PDF):Aplikace pro vodní čerpadla:Aplikace pro vzdušná čerpadla:
Bazénová čerpadla Vysavače
Domácí čerpadla na vodu Profesionální a domácí vlasové vysoušeče.
Zemědělská čerpadla na voduNástěnné vysoušeče (hotely, WC, atd..)
Průmyslová čerpadla na voduChladiče pro elektromotory.
Nízkotlaká vodní dopravní čerpadlaChladiče počítačů, automobilů.
Čerpadla pro automobilové chladící systémy Zahradní kompresory.
Tunelové lopatkové ventilátoryDomovní ventilační jednotky.

Neodvratné se stalo skutečností!


Jsme připraveni vyrobit naše první "utajená JETFAN" čerpadla.

Mnozí z našich přátel a zainteresovaných stran určitě budou chtít znát detaily a my jim tedy konečně budeme moci odpovědět.
Je to vzácná a historická chvíle kdy se úplně nový koncept uvádí na trh. Věříme, že jak se jednou naše první "utajená JETFAN" čerpadla začnou osvědčovat na poli bazénových a lázeňských aplikací se svou vyšší účinností a až 6x nižší hlučností (52.8 dBA) stane se z poptávky po nich brzy jediná reálná varianta na trhu. Předpokládáme také, že tato prvotní použití v bazénech a lázeňství jsou pouze začátek.

Naše "utajená JETFAN" čerpadla jsou také velice jednoduchá na výrobu, snad nejjednodušší ze všech čerpadel. Po debatě s naším CAD technikem, R. Schillingem ohledně čerpadlové skříně jsem byl ujištěn, že výroba lisovacího nástroje bude také jednoduchá a také množství forem bude minimální. Výhody, které naše čerpadla mají je jejich schopnost fungovat ve větším rozsahu rychlostí bez obvyklých ztrát rychlostí u axiálních ventilátorů, což našim čerpadlům dává u objemových průtoků výhodu při srovnání s velkou škálou jiných tlakových zařízení.

Recirkulace


Klasické ventilátory mají obecně tendenci k recirkulaci vzduchu jež se děje tam, kde vzduch tažený do ventilátoru změní směr. To je způsobeno poproudovým odporem a rozbíhavostí lopatek.

U radiálních ventilátorů tedy z důvodů relativně velkého odstupu mezi odtokovými hranami a rozbíhavosti lopatek, zvyšující tlak vzduchu migruje napříč mezi lopatkovými průchody do oblastí s nižším tlakem vzduchu jenž se nacházejí podél přilehlých lopatek.Takto tedy vzniká turbulence. V některých případech tekutina změní směřování a vytéká místy kde vstoupila do zařízení, tedy recirkuluje.


Na rozdíl od rozbíhavosti u radiálních ventilátorů dochází u Jetfan ke sbíhavosti. Odtokové hrany jsou zde daleko blíže na rozdíl od axiálních, kombinovaných nebo radiálních ventilátorů. Dochází k redukci plochy příčného řezu průchodů mezi odtokovými hranami lopatek v porovnání s náběhovými hranami.

Tento jev ve velké míře snižuje recirkulaci a v kombinaci s vysokou pevností a geometrií kombinovaného kompresoru dosahuje ventilátor bez ztrát rychlosti i vysoké účinnosti.

Coanda efekt - viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Coand%C4%83_effectHenri_Coanda_The_facts.pdf nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Lift_(force)

PRŮTOKOVÉ OBJEMY u JETFAN & klasického axiálního ventilátoru


Porovnání JETFAN & klasického axiálního ventilátoruKontakt | O webu heliostar.cz | E-mail | Pagerank | Výměna odkazů  | webdesign

© 2010 TURBOSOLAR, s.r.o. - www.heliostar.cz, všechna práva vyhrazena